ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
28. únor 2001 - Hardware

Přehrávač MP3 Rio do auta

Společnost Rio v pondělí oznámila zahájení prodeje svého Rio Car, což je přehrávač digitální hudby určený pro instalaci do automobilů. Uvedení autopřehrávače není příliš velkým překvapením a v podstatě se předpokládalo, že Rio s něčím takovým brzy přijde již od loňského října, kdy mateřská společnost Sonicblue získala firmu Empeg, která se zabývala výrobou digitálních audiopřehrávačů. První vzorky byly prezentovány v lednu na výstavě Electronic Show.

Rio Car bude možné používat se stávajícími kazetovými přehrávači, rádiem, CD přehrávači a zesilovači, přičemž kromě připojení do auta lze tento přehrávač skrze RCA konektory připojit i k domácímu audiosystému.

K dispozici budou celkem čtyři varianty s cenami 1199 USD za model s kapacitou 10 GB, 1349 USD za 20 GB, 1599 USD za 40 GB a 1999 USD za verzi s kapacitou 60 GB. Do přehrávače s kapacitou 60 GB lze uložit až tisíc hodin hudby, což vystačí na hodně dlouhé cestování. Z dalších vlastností této jistě lákavé novinky jmenujme LED displej, na kterém se zobrazuje název písničky, jméno interpreta, název alba a délka skladby, dálkové ovládání a USB konektor pro komunikaci s počítačem. Součástí dodávky bude sada pro instalaci do auta, software, napájecí adaptér, USB kabel a kabel pro sériový port.

Práce s přehrávačem se prakticky nijak neliší od toho, na co jsou zvyklí uživatelé přenosných MP3-manů. Na počítači si jednoduše připravíte nahrávky, které zkopírujete do zařízení. Rio Car má pokročilé ovládání umožňující třídění písniček podle názvu, interpreta, žánru, alba a roku vydání. Podporovány jsou též playlisty, které lze snadno vyvolat zadáním jejich identifikačního čísla.

Analytici dávají automobilovému Riu poměrně značné šance - například Thilo Koslowski z renomované společnosti Gartner vidí velkou budoucnost v potenciálním trhu, neboť jen v Americe jezdí po silnicích více než 200 milionů aut. Kromě toho se počítá s instalací Ria i do nových modelů některých značek.

Co dodat? Snad jen, že by bylo strašně fajn, kdyby se Rio Car objevilo i na našem trhu. Jestli půjde nainstalovat do Škodovek, tak této nabídce zcela určitě neodolám.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama