ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
2. březen 2001 - Hardware

Philips připravuje "papírové displeje"

Philips Electronics, jeden z nejvýznamnějších producentů spotřební elektroniky, oznámil, že jeho divize Philips Components bude ve spolupráci s firmou E Ink vyvíjet novou technologii označovanou jako "list s elektronickým inkoustem". Připravovaná novinka by měla umožnit výrobu displejů, na kterých text a grafika bude vypadat tak, jako by byl zobrazen na klasickém papíře. Velký zájem se čeká především v oblasti zařízení pro čtení elektronických knih, neboť lidský zrak podstatně lépe přijímá čtení z papíru než čtení z monitoru či LCD displeje. Displeje založené na této technologii budou navíc potřebovat méně elektrické energie než současné displeje využívající k zobrazování tekuté krystaly. Energie bude potřeba pouze pro vykreslení obrazu a poté, co bude obraz zobrazen, nebude potřeba elektřiny pro jeho udržování.

Philips bude do společnosti E Ink investovat 7,5 milionu dolarů, za což získá výhradní práva pro použití zmíněné technologie ve svých displejích pro přenosná zařízení, PDA a zařízeních pro elektronické knihy. Listy s elektronickým inkoustem budou vyrobeny z materiálu vyvinutého společností E Ink a očekává se, že první výrobky s touto revoluční technologií přijdou na trh v roce 2003.

Viceprezident a generální ředitel E Ink k uzavření dohody řekl "Philips bude první, kdo bude moci dodávat na trh produkt pro výrobce zařízení, kteří budou chtít používat displeje podobné papíru."

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama