ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
31. květen 2001 - Hardware

Systémy založené na procesorech Intel Itanium jsou přichystané k výrobě

Tisková zpráva

Společnost Intel Corporation dnes oznámila, že první pracovní stanice a servery založené na procesorech Intel(r) Itanium(tm) představí výrobci počítačů v červnu. Společnost očekává, že v tomto roce přibližně 25 výrobců výpočetní techniky uvede na trh více než 35 modelů, neboť výrobky, které podporují systémy založené na procesorech Itanium, začnou poskytovat stovky prodejců softwaru, hardwaru a aplikací.

Procesor Itanium je prvním procesorem z rodiny 64bitových produktů společnosti Intel a zaměřuje se na nejnáročnější podnikové a vysoce výkonné výpočetní systémy. Technologie EPIC (Explicitly Parallel Instruction Computing - programování pomocí explicitně paralelních instrukcí), kterou procesor Itanium podporuje, nabídne průlomové funkce umožňující zpracování dat v objemech terabajtů, urychlení zabezpečených nákupů a transakcí on-line i zpracovávání složitých výpočetních úkonů.

Tyto funkce reagují na rostoucí nároky v datové komunikaci, v ukládání, analýze a zabezpečení dat a zároveň poskytují výhody co se týče výkonnosti, škálovatelnosti a spolehlivosti za nižší náklady než stávající nabídky. Procesor se uplatní v oblastech jako jsou rozsáhlé databáze, data-mining (vytěžování dat), zabezpečené transakce v elektronickém obchodování a automatizované strojírenství, ale i ve vědeckých výpočetních aplikacích a ve výpočetních systémech náročných na výkonnost.

Systémy založené na procesorech Itanium budou podporovat čtyři operační systémy, mimo jiné i platforma Windows od společnosti Microsoft (64-bit Edition pro pracovní stanice a 64-bit Windows Advanced Server Limited Edition 2002 pro servery), HP-UX 11i v1.5 od společnosti Hewlett Packard, AIX-5L od společnosti IBM a Linux. 64bitové verze operačního systému Linux nabídnou společnosti Caldera International, Red Hat, SuSE Linux a Turbolinux.

Množství výrobních inovací a vylepšení v architektuře umožňuje systémům založeným na procesorech Itanium nabízet výkonnost a spolehlivost na světové úrovni. Aplikace databází a data mining, které používají velké společnosti a obchody působící na síti, mohou využít rychlou vyrovnávací pamět s vysokou kapacitou, funkci 64bitové adresovatelnosti a schopnost technologie EPIC provádět vyšší počet simultánních operací k urychlení procesu vyžadování dat a datových transakcí v objemu až 16 terabajtů. Procesor Itanium díky své jednotce pro výpočty v plovoucí řádové čárce nabízí při složitých výpočetních operacích aplikací data-mining a u vědeckých a technických výpočetních systémů nejlepší výkon v odvětví.

Podle výsledků nezávislých testů mohou systémy založené na procesorech Itanium poskytnout u zabezpečených on-line transakcí oproti stávajícím systémům RISC až dvanáctinásobné zvýšení výkonu. Architektura Itanium také díky své posílené architektuře automatické kontroly (Enhanced Machine Check Architecture) nabízí jedinečnou spolehlivost, jež umožňuje identifikaci, opravy a protokolování chyb v datech a zajišťuje funkce samoopravného kódu (Error-Correcting Code) a kontroly paritou. Procesory Itanium budou vybaveny rychlou vyrovnávací pamětí třetí úrovně (L3) s kapacitami 2 a 4 MB a budou k dispozici s taktovacími frekvencemi 800 a 733 MHz. Cena procesoru se bude pohybovat mezi 1177 až 4227 USD.

Společnost Intel je největší světový výrobce mikroprocesorů a přední výrobce počítačových, síťových a komunikačních produktů. Další informace o společnosti naleznete na www.intel.com/pressroom.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama