ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
1. červen 2001 - Hardware

Společnost HP představila široké spektrum systémů, služeb a řešení na bázi procesorů Itanium

Tisková zpráva

Společnost Hewlett-Packard (NYSE:HWP), spolutvůrce architektury Intel(r) Itanium, představila široké spektrum systémů, služeb a řešení na bázi procesorů řady Itanium (Itanium Processor Family - IPF), které umožní uživatelům snadný přechod k technologiím založeným na architektuře Itanium, výběr z různých operačních systémů, a ochrání jejich investice do informačních technologií.

"Jsme přesvědčeni, že procesory Itanium představují budoucnost výpočetní techniky," prohlásil Duane Zitzner, prezident Computing Systems Organization společnosti HP. "Dnešní prezentace řešení na bázi Itanium potvrzuje vedoucí postavení společnosti HP na cestě k počítačové technologii budoucnosti. Výhody této nové technologie procesorů poznají především naší zákazníci," dodal.

"Prezentace serverů s technologií Itanium otevírá novou kapitolu v počítačové technologii podnikové třídy a poskytuje solidní základ pro úroveň výkonu, inovací a nákladů nezbytných pro fungování podniků v budoucnosti," uvedl Paul Otellini, viceprezident a generální ředitel společnosti Intel Architecture Group. "Mohutná podpora, jíž se procesorům Itanium dostalo od společnosti HP - formou pracovních stanic, serverů a operačních systémů - ilustruje potenciál procesorů Itanium."

Pracovní stanice, servery a operační systémy

Prvními produkty společnosti HP na bázi technologie Itanium jsou HP Workstation i2000 s možností osazení dvěma procesory, HP Server rx4610 až s čtyřmi procesory a HP Server rx9610 až s 16 procesory.

Společnost HP dává svým zákazníkům skutečnou svobodu výběru operačního systému, jelikož tyto produkty podporují systémy HP-UX, Microsoft(r) Windows(r) a Linux. Pro zákazníky to znamená flexibilitu, cenovou efektivitu, škálovatelnost, dostupnost aplikací a kompatibilitu.

"Rozhodli jsme se pro spolupráci se společností HP, protože stála od samého počátku v čele vývoje této technologie," řekl Olivier Oudin, manažer v laboratořích společnosti Airbus Industries ve Francii. "Velké zkušenosti společnosti HP s technologií Itanium jsou pro nás zárukou, že spolupracujeme s prodejcem, který nám pomůže nejlépe zhodnotit výhody této technologie a využít je k uspokojení našich současných i budoucích potřeb."

HP-UX je v současné době jediný 64-bitový systém UNIX(r), který nabízí kompatibilitu binárních softwarových aplikací zákazníkům přecházejícím z Reduced Instruction Set Computing (RISC) na architekturu Itanium. Systém

HP-UX je optimalizován pro použití s architekturou Itanium a nabízí i do budoucna zákazníkům výkon, možnosti rozšíření a spolehlivost, na něž jsou u HP-UX zvyklí. Společnost HP nabízí v současnosti jako jediná hardware na bázi RISC, který lze upgradovat na IPF bez nutnosti rekompilace.

Služby pro uživatele technologie Itanium

Společnost HP nabízí zákazníkům služby v oblastech poradenství, vzdělávání, softwaru a financí, ale i podporu za účelem zjednodušení přechodu na technologii IPF. Součástí zákaznických programů společnosti HP pro plánování, podporu a zavádění systémů technologie Itanium jsou:

  • Služby zavedení systému nabízející konfiguraci sítě a operačního systému, nastavení systému souborů a účtů, realizaci provozních postupů;
  • Celkový management, podpora při řízení projektů a plánování přechodu zákazníka na IPF;
  • Služby, které pomáhají zákazníkům zprovoznit vlastní i dodávané aplikace na architektuře Itanium;
  • Služby odborného poradenství, v rámci nichž se zákazníci mohou se svým specifickými problémy obracet na zkušené konzultanty společnosti HP;
  • Sedm vzdělávacích kurzů společnosti HP - od základních po velmi pokročilé - poskytujících zákazníkům informace usnadňující přechod jejich podniků na novou technologii;
  • Program financování určený především pro zákazníky kupující pracovní stanice a servery Itanium - s nízkým ročním úrokem a možností splácení po dobu 12 či 18 měsíců.
Za účelem ochrany prostředků investovaných do přechodu na technologii Itanium je do budoucna plánován program ochrany investic pro zákazníky, kteří uvažují o nákupu procesoru Itanium příští generace (s pracovním názvem McKinley). Společnost HP hodlá odměnit zákazníky, kteří si nyní zakoupí současné systémy Itanium a v budoucnu je nahradí novými systémy Itanium společnosti HP.

Motivaci a pomoc nezávislým prodejcům softwaru (ISVs - independent software vendors) při přechodu na systémy na bázi Itanium nabízí program Designing the Future společnosti HP, který přináší marketingové a technické informace, služby, a podporu umožňující zavádění řešení HP-UX, Windows a Linux.

Za účelem rozšíření technologie IPF spolupracuje společnost HP s předními firmami v oboru - např. s Oracle(r) Corp. Podpora platforem společnosti HP na bázi technologie Itanium ze strany značky Oracle by měla urychlit rozšíření architektury Itanium v rámci předních podnikových aplikací.

Dostupnost

Systémy s technologií Itanium společnosti HP by měly být na českém trhu koncem června letošního roku.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama