ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
2. listopad 2001 - Hardware

APC Smart-UPS 1000 a 1500 nabízejí připojení přes USB

Tisková zpráva

Společnost American Power Conversion (APC) představuje nové zdroje nepřerušitelného napájení (UPS) Smart-UPS(r) 1000 a 1500 VA. Tyto nové systémy jsou opatřeny osmi zásuvkami a nabízejí účinnou kontrolu napájení prostřednictvím software PowerChute? plus, jež je kompatibilní s nejpoužívanějšími síťovými operačními systémy. Ovládání je nyní možné přes USB nebo sériový port. Navíc dvě nové funkce zvýšily spolehlivost prodloužením životnosti baterií. Jedná se o nový teplotně kompenzovaný bateriový dobíječ, který se průběžně nastavuje na optimální výkon, a o výkonnější úpravu pro zesilování a omezování AVR, jež zajišťuje kvalitní napájení během nejvýraznějších poklesů nebo přepětí bez využití bateriového napětí.

"S tím jak důležitost sítí pro business narůstá, stávají se spolehlivá řešení ochrany a kontroly napájení jednou z cenově nejefektivnějších metod pro zajištění dostupnosti systémů," řekl Ed Bednarcik, generální ředitel skupiny Business Network společnosti APC. "Díky trvalé komunikaci s našimi zákazníky, víme o jejich potřebách a doporučeních a jsme schopni nabídnout jim to, co pro své aplikace skutečně potřebují."

Zařízení Smart-UPS 1000 a 1500 jsou opatřena slotem pro uživatelskou kontrolu, který umožňuje vyšší pružnost při jejich řízení. Správci sítí mohou díky široké nabídce různého příslušenství APC, včetně internetových kapacit pro řízení prostředí, jednoduše sledovat, spravovat a ochraňovat servery a související síťová zařízení před nákladnými prostoji. Systémy APC jsou kompatibilní s používanými standardními protokoly, jako je Simple Network Management Protocol (SNMP), Telnet a webová technologie. Uživatelé tedy mohou ke správě zařízení APC kromě špičkových ovládacích platforem využít i internetové prohlížeče.

Věžové modely Smart-UPS 1000 a 1500 se budou dodávat s řídícím software pro UPS PowerChute plus. Tento systém dokáže provést zcela samostatné automatické vypnutí systému stejně jako důležité diagnostické a řídící úlohy. Software PowerChute plus rovněž poskytuje správcům sítí flexibilitu při konfigurování specifických reakcí UPS na různé stavy napájení. Pro každý možný stav si uživatel může zvolit až sedm položek z rozsáhlého seznamu akcí UPS, jako například zaprotokolování stavu, upozornění uživatele nebo bezpečného vypnutí serveru.

Mezi další výhody a funkce systémů Smart-UPS 1000 a 1500 patří:

  • Inteligentní systém řízení baterie: Vysoce přesný nabíjecí bateriový systém s automatickými testy skutečného nabití baterie významně zvyšuje spolehlivost. Ochrana proti redundantnímu přepětí a průběžné nepulzní nabíjení s teplotní kompenzací zajišťují delší životnost baterie. Baterie vydrží déle a skutečnost, že se blíží její úplné vyčerpání, signalizuje zvukové znamení.
  • Baterie vyměnitelné za provozu maximalizují dobu běhu: Baterie může uživatel lehce a rychle vyměnit, aniž by musel odpojovat napětí. Tím se šetří čas a náklady spojené s odesíláním UPS k výrobci pro služby spojené s bateriemi.
  • Rozšíření vstupního rozsahu napětí pomocí zesílení a omezení AVR: Tato funkce šetří kapacitu baterie v případě delší poruchy napájení a zvyšuje její životnost, protože udržuje výstupní napětí ve velmi úzkém rozpětí. Jednotky Smart-UPS 1000 a 1500 jsou 230ti voltové a dokážou přijmout vstupní napětí v rozsahu od 160 do 286 voltů s regulací napětí 208 až 253 voltů bez přepínání na baterii. Maximální upravitelný vstupní rozsah činí 151 až 302 voltů. Díky tomu mohou být citlivá zařízení během poklesů napětí či při přepětí napájena regulovaným vstupním napětím, což zvyšuje jejich dostupnost.
Modely Smart-UPS 1000 a 1500 jsou již dostupné na českém trhu. Více informací najdete na www.apc.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama