ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
8. listopad 2001 - Hardware

Zvuková karta Sound Blaster 4.1 Digital

Tisková zpráva

Společnost Creative Technology (NASDAQ:CREAF), špičkový poskytovatel řešení v oblasti digitální zábavy, pro osobní počítače a Internet, oznámila uvedení na trh nové zvukové karty Sound Blaster 4.1 Digital. PCI zvuková karta je určená zejména pro hry s vicekanálovým zvukem, přináší excelentní 3D audio a možnost nahrávat a přehrávat zvuk v CD kvalitě.

Franco De Bonis, evropský manažer značky pro Audio produkty u společnosti Creative Labs Europe, o ní říká: "Karta Sound Blaster 4.1 Digital zcela mění představu uživatelů o tom, co mohou očekávat od zvukové karty vstupní úrovně, co se týče výkonu v hrách a u digitálního zvuku". Její výstup SPDIF poskytuje digitální zvuk a propouští přes kartu zvuk kódovaný ve formátu Dolby Digital 5.1 (AC-3) a DTS. Podpora dvou až čtyř analogových reproduktorů znamená, že karta při použití s vhodným reproduktorovým systémem, jakým je např. FourPointSurround FPS1600 od společnosti Creative, přinese prostorový zvuk, a překoná tak normální stereo. "Ještě nikdy nebyla u karty vstupní úrovně tak vynikající směs výkonu, funkčních možností, užitné hodnoty a ekonomiky," dodává.

Pro zajištění maximální propustnosti a efektivity používá karta Sound Blaster 4.1 Digital technologii převzetí řízení sběrnice PCI (Bus Mastering) pro přenos zvuku z karty do paměti hostitelského počítače, a šetří tak drahocenný čas CPU. Karta je také zajímavá propracovaným 128-hlasným syntetizátorem zvuku pracujícím s tabulkami vzorků zvuku pro dosažení bohatého zvuku při přehrávání souborů MIDI. Podpora technologií EAX, Microsoft(r) DirectSound and DirectSound(r) 3D poskytuje uživatelům přístup k hloubce a realitě nabízené nejčerstvějšími herními audio technologiemi. Třešničkou na dortu je pak podpora karty pro přehrávání a záznam v 16-bitové kvalitě.

"Díky snadné instalaci a velkým možnostem připojení se karta Sound Blaster 4.1 Digital po vytažení z krabice uvádí snadno do chodu," dodává Franco De Bonis. "Lidé ji mohou použít téměř v každém PC ať již v současném nebo v tom, které si teprve hodláte koupit, a také v jakékoli audio konfiguraci. Dále se jedná o nestárnoucí řešení, výkonné a cenově dostupné. Žádná jiná karta v této cenové relaci se k ní nepřibližuje," uzavírá Franco De Bonis.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama