ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
29. leden 2002 - Hardware

Zabiják disket se jmenuje USB flash disk

Tisková zpráva

LEVI International a.s., největší distributor PC komponent na českém trhu, výrobce osobních počítačů LYNX, distributor periferií, software, mobilních telefonů, příslušenství mobilních telefonů značky Handy Plus a držitel certifikátu ISO 9001:2001, uvádí na český trh USB flash disk kapesních rozměrů.

Společnost LEVI International zařazuje do své nabídky USB flash disky připojitelné přes USB rozhraní. Tato zařízení kapesních rozměrů se snadno přenášejí a jsou určena pro přenos dat. Dodávána jsou v kapacitách 16 až 512 MB.

S výjimkou historických kousků jsou dnes všechny počítače vybaveny alespoň dvěmi USB porty, takže pro použití USB flash disku není potřeba žádný zásah do počítače (není potřebná žádná mechanika). Data lze přenášet mezi libovolnými počítači, notebooky a případně i jinými zařízeními vybavenými USB portem.

USB Flash Disk
USB Flash Disk

Technické parametry

  • Rozhraní: USB 1.1
  • Podpora: Windows 2000, ME, XP (do Win 98 je nutné doinstalovat ovladač)
  • Přenosová rychlost: 12Mb/s
  • Rozměry: cca 10 x 2,5 x 1,5 cm
Rychlost USB rozhraní 12Mb/s se sice zdaleka nevyrovná pevným diskům, je však výrazně vyšší než rychlost disketové mechaniky a pro účely přenášení dat stačí.

USB flash disk lze do připojit kdykoliv za chodu počítače. Při prvním připojení proběhne instalace, potřebné ovladače jsou obsaženy v operačním systému. Do Windows 98 je třeba ovladač doinstalovat. Při každém dalším vložení je již USB flash disk téměř okamžitě detekován a zpřístupněn jako výměnný disk s nejbližším volným písmenem. S diskem lze pracovat stejně jako s pevným diskem nebo disketou.

USB flash disk A-Data vypadá a dá se použít jako přívěsek na klíče. Po sejmutí se objeví USB konektor, který se zasune do USB portu. V systému přibude výměnný disk a lze s ním okamžitě pracovat. Přenos dat je signalizován zelenou LED diodou ukrytou v poloprůhledném pouzdře. Díky rozměrům a tvaru se dá přenášet opravdu jako přívěsek na klíčích, v kapse nebo kdekoliv jinde.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama