ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
22. květen 2002 - Hardware - Tisková zpráva

Chraňte svůj počítač před přepětím

Nová řada produktů APC pro přepěťovou ochranu

Obrázek zařízeníSpolečnost American Power Conversion (APC) ohlásila rozšíření své nabídky o novou produktovou řadu Personal SurgeArrest a Performance SurgeArrest. Tyto modely zajišťují spolehlivou a kvalitní ochranu před poškozením vlivem elektrických rázů a proudových špiček, jež mohou způsobit předčasné selhání elektronických zařízení, počítačů a počítačových periferií.

"Problémy s napájením každodenně ohrožují počítače i další elektronická zařízení. A můžou je úplně zničit nebo snížit jejich životnost. Proto APC nabízí cenově dostupnou a spolehlivou řadu produktů ochrany před přepětím, díky níž mohou být uživatelé klidní, protože jejich cenné zařízení je v bezpečí," uvedl Ivan Habovčík, ředitel APC pro ČR a SR.

Následující přehled obsahuje hlavní vlastnosti a výhody nových výrobků Personal SurgeArrest a Performance SurgeArrest společnosti APC:

  • Vynikající úroveň ochrany:
 Personal SurgeArrestPerformance SurgeArrest
Průchozí napětí<15 %<5 %
Kapacita rázové energie1050 J1400 J
Špička rázového proudu30000 A40000 A
  • 5 zásuvek: Každá jednotka je vybavena pěti standardními elektrickými zásuvkami, do nichž lze zapojit počítač či jiné elektronické zařízení.
  • Světelná dioda pro ověření ochrany: Pokud jsou ochranné obvody poškozené, dioda se nerozsvítí, což znamená, že ochrannou jednotku je třeba vyměnit.
  • Indikátor chybné elektroinstalace: Okamžitě upozorní, pokud se vyskytnou problémy v elektroinstalaci (např. nesprávné uzemnění), které by mohly způsobit, že jednotka nebude schopna řádně potlačit elektrické rázy.
APC Personal / Performance SurgeArrest jsou standardně vybaveny bezpečnostními pojistkami. Obvod na principu tepelné pojistky zajistí, že v případě chyby v elektroinstalaci se přístroj SurgeArrest nepřehřeje. SurgeArrest je navržen tak, že obětuje sám sebe, pokud by hrozilo, že elektrické rázy poškodí zařízení uživatele. K žádným škodám na citlivé elektronice zákazníků proto nemůže dojít.

Všechny modely obsahují pasivní prvek, který filtruje elektromagnetické a vysokofrekvenční poruchy, k nimž dochází v elektrické síti. Tím se omezí například pravděpodobnost zablokování klávesnice a závad při ukládání počítačových souborů.

Další informace najdete na www.apc.cz a www.apc.com.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama