ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
3. srpen 2013 - Tipy a triky - Komerční sdělení (PR článek)

5 zásad pro správnou údržbu počítače

Výkon počítače se odvíjí od toho, jaké se mu od vás dostává péče. Výkon počítače totiž postupem času klesá. Záleží to především na tom, jak často a k jakým potřebám se počítač využívá. Pravidelnou péčí a správným zacházením lze výrazně výkon počítače ovlivnit a to k lepšímu. Představíme si 5 zásad, které byste měli dodržovat, pokud chcete životnost vašeho počítače prodloužit na maximum.

1. zásada – počítač vyčistěte minimálně jednou měsíčně od prachu

Prach je velkým nepřítelem všech elektronických součástek a u počítačů to platí dvojnásob. Některé části hardwaru jsou velmi jemné a i malá vrstva prachu je může nenávratně poničit. Proto je nutné počítač od prachu pravidelně čistit. Platí to pro klasické pc i pro notebooky. Prach vyčistíte velmi jednoduše a to za pomocí jemného štětce nebo malého kompresoru. Stačí opatrně sundat kryt, všechny součástky očistit a je hotovo. Pozor si dejte pouze na to, abyste součástky neponičili velkým tlakem. Nikdy k čistění nepoužívejte vysavač – jeho tah je příliš velký. Nezapomeňte vyčistit i klávesnici. Větší pozornost věnujte grafické kartě a ventilátoru.

2. zásada – používejte kvalitní antivirový program

Antivirový program je nezbytný základ. Zejména pokud každý den surfujete na internetu, vystavujete počítač mnoha hrozbám jako jsou trojské koně, červi a samotné viry. Více o typech virů a o tom, co vše mohou napáchat, se dozvíte v naší rubrice viry.  Některé antivirové programy je možné stáhnout i zdarma.

3. zásada – pravidelně provádějte údržbu softwaru

Výkon počítače ovlivňují programy, které používáte. O existenci některých programů navíc nemusíte ani vědět. Jedná se o takzvané programy spyware, které využívají vašeho přístupu k internetu a tak vše zpomalují nebo i programy, které jste stáhli s jiným programem. Tyto programy musí z počítače pryč. K jejich odstranění slouží celá řada různých aplikací - mezi nejlepší patří Ad-aware nebo Spybot Search and Destroy.

4. občasná defragmentace je nutná

Chod počítače ovlivňuje i volné místo, které je k dispozici. Každý soubor, který stáhnete a později vymažete, zanechává na disku „prázdné místo“. Tyto díry je potřeba čas od času vymazat. K tomu slouží defragmentace disku, která tato prázdná místa zacelí. Nástroj defragmentace disku najdete v ovládacích panelech nebo můžete použít i speciální program Defraggler.

5. využijte odbornou pomoc

Pokud váš počítač nepracuje správně, nechte si pomoci od profesionálů, kteří se na servis PC zaměřují a rozhodně se nespoléhejte na rady sousedů či známých, kteří si na odborníky jenom hrají. Pouze kvalitní servis může zaručit bezproblémové opravy notebooků a další IT techniky. Můžete se spolehnout například na společnost ABAX servisní centrum s.r.o., která provádí HP servis i opravy dalších značek notebooků a PC po celé České republice. Příjemnou zprávou je, že si neúčtují vstupní diagnostiku přístroje a cenu opravy budete znát předem!

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama