ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
5. říjen 2000 - Hardware

Ideální dárek k Vánocům: Thunderbird 1,2 GHz a Duron 800 MHz

V úterý jsme ve článku AMD Athlon na 1,2 GHz již tento měsíc? přinesli neoficiální informaci o tom, že AMD připravuje procesor Thunderbird s frekvencí 1,2 GHz. Včera byla tato zpráva potvrzena přímo společností Advanced Micro Devices s tím, že tento procesor by měl být k sehnání v obchodech již v předvánočním čase. Navíc bude mít i bratříčka v podobě 800 MHz Duronu

Tiskový mluvčí AMD Europe dále uvedl, že oba procesory by mohly být formálně oznámeny koncem tohoto měsíce. AMD by tak v případě, že se jeho plány naplní, mohlo na vánocích pořádně vydělat, neboť by zcela jednoznačně nabízelo rychlejší a přitom levnější procesory, než konkurenční Intel.

Procesorům AMD se v poslední době skutečně daří, neboť procesory této značky začali do svých počítačů montovat prakticky všichni výrobci, kteří předtím používali výhradně Intel s poukazem na nedostatečnou kvalitu ostatních výrobků. Mezi nejznámější patří například britský Tiny, německý Vobis či americký Micron.

Současné problémy s čipsetem Tehama (i850), které způsobily opoždění Pentia 4 o celý měsíc, tak hrají AMD do karet a bylo by jistě velice zajímavé, kdyby nakonec pod vánočními stromečky bylo více procesorů Duron a Thunderbird, než Pentií a Celeronů.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama