ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
1. prosinec 2000 - Hardware

NEC stahuje notebooky s Crusoem. Čeká Transmetu krize?

Počátkem listopadu jsme ve článku IBM zrušilo notebooky s Transmetou informovali o zrušení plánů na notebook ThinkPad 240, který měl být osazen procesorem Crusoe. Pro Transmetu, v jejíž procesory byly vkládány veliké naděje, byla tato situace velice nepříjemná a jistě k celkovému image nepřispěly neoficiální zprávy o tom, že důvodem tohoto rozhodnutí je nízký výkon procesorů Crusoe.

Nic ovšem nemůže poškodit jméno společnosti tak, jako vlastní chyba (o tom by například Intel mohl vyprávět sáhodlouhé příběhy...). Bohužel i Transmeta se dopustila chyby, která jí v konečném důsledku možná pošle ke dnu.

Společnost NEC totiž musela stáhnout skoro tři stovky notebooků s procesorem Crusoe, neboť tyto přenosné počítače byly osazeny vadným čipem. Chyba způsobovala potíže při reinstalování operačního systému. Všechny postižené notebooky byly prodány na japonském trhu a zákazníci již byli vyzváni, aby kontaktovali své prodejce. Problém bude řešen výměnou celého notebooku za nový.

Na zveřejnění chyby okamžitě zareagovala burza a akcie Transmety klesly během jediného dne o více než 5 USD, takže uzavřely na necelých 24 USD.

Je zřejmé, že tento problém Transmetu postihne i v dalších sektorech - například společnost Sony již oznámila, že si důkladně prostuduje materiály týkající se chyby v procesoru Crusoe. Je takřka jisté, že v krátké době tak Transmeta přijde o podporu dalšího velice důležitého výrobce přenosných počítačů a že se postupně přidají další. Pokud podpora Transmety ze strany velkých výrobců skutečně klesne, může to mít pro tuto firmu fatální následky.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama