ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
7. prosinec 2000 - Hardware

Sony a Hitachi hlásí notebooky s vadným procesorem Crusoe

Koncem minulého týdne jsme ve článku NEC stahuje notebooky s Crusoem. Čeká Transmetu krize? informovali o již druhém fiasku mladičkého procesoru Crusoe. NEC totiž musel stáhnout skoro tři stovky notebooků, které byly osazeny vadným čipem. Již tato událost velmi výrazně změnila pohled odborné veřejnosti na procesory od Transmety, ovšem v té chvíli jen málokdo předpokládal, že přijde ještě větší rána, která možná pošle Crusoe do věčných lovišť.

Těsně po oznámení o chybě nalezené v noteboocích NEC si totiž nechala společnost Sony zaslat podrobnější informace a v zápětí se ukázalo, že vadným procesorem byly osazeny hned dva typy notebooků Vaio, konkrétně série PCG-C1 a PCG-GT1. V obou byly používány procesory Crusoe TM5600 běžící na rychlosti 600 MHz. Situace je podstatně horší, protože těchto přenosných počítačů se dostalo na trh něco přes 28 tisíc. Při testech bylo následně zjištěno, že zhruba polovina z prodaného počtu je nejspíše skutečně osazena vadným procesorem.

Dalším postiženým výrobcem je společnost Hitachi, která nejprve uvedla model Flora 220TX s Crusoem TM5400 na 533 MHz (tyto procesory chybou údajně netrpí) a následně i s procesorem TM5600 na 600 MHz, takže je velice pravděpodobné, že i tohoto výrobce čekají stejné nepříjemnosti, jako NEC nebo Sony.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama